Keleti pályaudvar
A Keleti pályaudvart ábrázoló aranyozott kép. Budapest legforgalmasabb személypályaudvara.
A termék aranyozott felületre történő nyomtatással készül. Elegáns megjelenését a bézs színű paszpartu és az első osztályú fa képkeret is biztosítja. Felhelyezése a hátoldali fali akasztóval történik. Védelméről a könnyen eltávolítható átlátszó zsugorfólia gondoskodik. Előlapján az aranyozást igazoló jelzés, hátlapján pedig az aranyozást igazoló bizonylat látható.
A Keleti pályaudvarról
Magyarország mindig is híres volt nagy kiépített vasúti pályáiról és pályaudvarairól. Mi ezeket foglaltuk 23 karátos aranyba és kereteztük be Önnek. A képek külön-külön és egyben is megvásárolhatóak. Ha egyedi ötlete van keressen minket bizalommal és elkészítjük önnek.
A ma már műemlékké nyilvánított Keleti pályaudvar méltán kapta meg ezt a rangot, mert épülete ma is az egyik legfenségesebb pályaudvar.
A Keleti pályaudvar azzal a céllal épült meg, hogy ez lesz Budapest fő pályaudvara. Először ezt is a körútra tervezték, de annak nehéz kivitelezése miatt született meg az a döntés, hogy a Rákóczi út tengelyében építsék meg. Ez a pályaudvar ma a legforgalmasabb, és innen indul a legtöbb vonal külföldre is.
A mi pályaudvarunk és az európai vasúti pályaudvarok építészeti stílusában sok hasonló elem fedezhető fel. Ez nem meglepő, hiszen építésze beutazta európát, hogy inspirációt gyűjtsön egy igazán impozáns pályaudvar építéséhez.
A Keleti pályaudvar épülete valóban kiemelkedő építészetileg, mert egy pályaudvarhoz képest kisebb hellyel gazdálkodva, mégis Budapest legforgalmasabb pályaudvara lett. A pályaudvart azóta többször is bővítették és átépítették, de a renoválások során ügyeltek az eredeti tervek megtartására.
A Keleti Pályaudvar épülete a Nyugatiéhoz hasonlóan műemlékké lett nyilvánítva. A pályaudvar több pontján is szobrok, szoborcsoportok helyezkednek el, melyek között szerepel James Watt, a gőzgép feltalálójának, George Stephenson, a Rocket gőzmozdony tervezőjének szobra.
A pályaudvar előtt fekvő Baross tér is nagy átalakításon ment keresztül a pályaudvar megépítése óta. Ma a tér alatt helyezkedik el a 4-es metró végállomása és a 2-es metró egyik megállója. A tér minden szempontból jól megközelíthető.
További információ
Kép méretek: S (3×4 cm), M (4×6 cm), L (7×9 cm), XL (9×12 cm)
Keret méretek: 9×10 cm, 12×14 cm, 16×18 cm, 16×20 cm, 19×23 cm, 20×26 cm, 23×29 cm