Hollókői vár

Cikkszám: A2HV

A Hollókői Vár épületét ábrázoló kép. Hollókő Magyarország egyetlen olyan faluja, ami szerepel az UNESCO világörökség listáján. A 17-18. században kialakított falu a népi építészet és a 20.századot megelőző falusi élet olyan páratlan példája, amelyet sikerült eredeti állapotában megőrizni. 

A termék aranyozott felületre történő nyomtatással készül. Elegáns megjelenését a bézs színű paszpartu és az első osztályú fa képkeret is biztosítja. Felhelyezése a hátoldali fali akasztóval történik. Védelméről a könnyen eltávolítható átlátszó zsugorfólia gondoskodik. Előlapján az aranyozást igazoló jelzés, hátlapján pedig az aranyozást igazoló bizonylat látható.

Hollókői vár

Olyan ajándékot keres, mely igényes és üzleti alkalmakon is megállja a helyét? Családtagját, vagy akár munkatársát, üzleti partnerét szeretné megajándékozni? Mi megkönnyítjük a dolgát. Válassza a világörökség részét képező Hollókői várat ábrázoló képünket, mely szép megjelenésű és izgalmas legendát rejt magában. Vagy válogasson további több száz képünk közül. A képet a kiválasztott méretben személyesen készítjük el önnek.

A Hollókői vár a Cserhát hegyei között Hollókő faluja felett fekszik. A várat a tatárjárás után a Kacsics nemzetiség Illés ága kezdte el építeni. Utána a várat évszázadokig bővítették egy-egy fallal vagy toronnyal. Első hivatalos adatunk a várról 1310-ből egy levélből származik. 

A 14. században a Kacsicsok behódoltak Csák Máté előtt így a vár az ő uralma alá került. 1313-ban az ország megnyugodott és a szintén Kacsics nembeli Szécsényi Tamásnak adományozta, ő azonban még sokáig nem vehette át a birtokot, mert a várat a Csák Máté fia őrsége sikeresen védte. A vár ezután is sokszor cserélt gazdát, hol sikeres ostrom, hol örökös nélkül elhunyt várúr miatt.

A Hollókői vár legendája

A vár legendájából származik a falu neve. Eszerint a szomszédos Pusztavárhegy ura, Kacsics András egyszer elrabolt egy szép fiatal lányt és bezárta az épülő vár egyik szobájába. A lány dajkája- a várúr szerencsétlenségére – lepaktált az ördöggel és az éjszaka holló képében elhordta a köveket amit nappal felépítettek, mindaddig míg a lány kiszabadult. Az elhordott köveket a hollók egy közeli dombtetőre vitték, ahol új vár épült belőle, ez lett Hollókő vára. Később az elrabolt lány lett a vár úrnője.

További információ

Kép méretek: S (4×3 cm), M (6×4 cm), L (9×7 cm)
Keret méretek: 10×9 cm GA, 14×12 cm GA, 18×16 cm IN, 20×16 cm GA, 23×19 cm IN