Hősök tere

Cikkszám: AHT

A Hősök terét ábrázoló aranyozott kép. A Hősök tere Budapest egyik fő jelképe, és egyben legismertebb és leglátogatottabb tere.

A termék aranyozott felületre történő nyomtatással készül. Elegáns megjelenését a bézs színű paszpartu és az első osztályú fa képkeret is biztosítja. Felhelyezése a hátoldali fali akasztóval történik. Védelméről a könnyen eltávolítható átlátszó zsugorfólia gondoskodik. Előlapján az aranyozást igazoló jelzés, hátlapján pedig az aranyozást igazoló bizonylat látható.

A Hősök teréről

A Hősök tere Budapest egyik legfőbb látványossága a  Parlament  és a Budavári Palota mellett. Ezért is kapott kiemelt helyet a Budapest nevezetességei archívumunkban.

A tér az előtte fekvő Andrássy úttal együtt a világörökség részét képzik. Oldalán a Városliget fekszik, a Millenniumi emlékmű, a Szépművészeti Múzeum és a Műcsarnok.

A Hősök tere eseménydús múltra tekint vissza. Az 1800-as évek végén a mai emlékmű helyén egy ivókút állt, mely egy 2,5 m magas terasz volt, közepén egy 24 m magas zászlótartó rúddal.

1895-ben döntöttek úgy, hogy a díszkút helyére egy millenniumi emlékművet építenek, melyben eredetileg 14 magyar uralkodó szobra állt.

Később a tanácsköztársaság alatt az emlékművet vörös anyaggal vonták be, Gábriel arkangyal szobrát Obeliszké alakították és a szoborkomplexum elé Marx 7 m magas szobrát helyezték el. A Habsburg uralkodók szobrait pedig kiemelték és elszállították (ezeket a két világháború között visszahelyezték).

A második világháború alatt az emlékmű sajnos bombatalálatot kapott, aminek következtében néhány szobor megrongálódott és utána a kommunista diktatúra alatt tervezték lebontani mert túl hazafiasnak tartották, de végül a művet csak átalakították, hogy teljesen megfeleljen az akkori politikai nézeteknek. Így a Habsburg uralkodók szobrai végleg lekerültek a műről.

A Hősök tere régen és ma is helyszíne tömeges rendezvényeknek, tüntetéseknek és politikai gyűléseknek is.
Itt volt Nagy Imre és mártírtársai újratemetése előtti ravatalozása 1989-ben. 1991-ben II. János Pál pápa tartott szentmisét több ezer embernek. Azóta a tér neves sporteseményeknek és kiállításoknak is biztosít helyet.

A szobor együttes a Hősök terén a magyarság nagyságát jelképezte, és ezeréves államiságát, de a tér szerkezete 1929 után megváltozott, mikor a téren elhelyezték a Hősök emlékkövét. És ezek után 1939-ben kapta meg a Hősök tere nevet.

További információ

Kép méretek: S (4×3 cm), M (6×4 cm), L (9×7 cm), XL (12×9 cm)
Keret méretek: 10×9 cm, 14×12 cm, 18×16 cm, 20×16 cm, 23×19 cm, 26×20 cm, 29×23 cm